Zespół Współpracujący
Fundatorzy
Beata Kawka
Aktorka filmowa, teatralna, dubbingowa, producent i reżyser dubbingu, współwłaścicielka Film Factory Studio. Znana z takich produkcji jak serial “Samo życie”, czy film “Jasne błękitne okna”. Absolwentka kursu dla kreatywnych producentów Mistrzowskiej Szkoły Andrzeja Wajdy. Na deskach teatrów występuje od blisko 30 lat. W latach 2016-2018 kierownik artystyczny Teatru Miejskiego w Lesznie.
Ilona Czech-Kłoczewska
Muzyk, współwłaścicielka i współzałożycielka Film Factory Studio. Absolwentka studiów magisterskich na Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie (obecnie Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina) na kierunku inżynieria dźwięku. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w branży muzycznej.
Rada Fundacji
Karol Wróblewski
Nagradzany aktor teatralny, filmowy, dubbingowy oraz reżyser teatralny. Absolwent PWSFTViT w Łodzi.. Od blisko 20 lat występuje na deskach warszawskich teatrów. Zaistniał ponadto w licznych rolach w popularnych polskich serialach. W latach 2016-2018 związany z Teatrem Miejskim w Lesznie jako aktor i reżyser
Michał Waszak
Absolwent prawa na Uniwersytecie Wrocławskim, organizacji produkcji filmowej i telewizyjnej na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz studiów podyplomowych Accounting and Financial Management na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Współpracuje z Film Factory Studio. Od 2016 roku organizuje spotkania popularnej warszawskiej grupy pisarskiej znanej jako Niezobowiązujące Spotkania Scenariuszowe.
Aktorzy
Zuzanna Bernat
Doświadczenie zawodowe zdobyła w Replika Teatro w Madrycie i Studio Aktorskim STA w Poznaniu.
Na scenie zadebiutowała w Teatrze Miejskim w Lesznie w tytułowej roli w spektaklu „Jaskółeczka” Tadeusza Słobodzianka w reżyserii Karola Wróblewskiego.
Jej filmografia to między innymi role w dwóch częściach „Pitbulla” Patryka Vegi, w „Zjednoczonych Stanach Miłości” Tomasza Wasilewskiego i serialach telewizyjnych.
Zagrała w wielu polskich wersjach językowych filmów i seriali takich jak: „Kobieta Lew”, „Hotel Transylwania”, „Historie z dreszczykiem” czy „Craig znad potoku”.
Poza tym jest tłumaczem audiowizualnym, biegle posługuje się językiem angielskim i hiszpańskim.
Katarzyna Głogowska
Absolwentka Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Debiutowała na scenie teatru Scena Prezentacje w Warszawie rolą „Valentine” w spektaklu „Lady Oscar” w reż. Romualda Szejda. Przez dwa lata była związana z Teatrem Miejskim w Lesznie gdzie zagrała między innymi: Lokatorkę w „Moralności Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej w reż. Piotra Grabowskiego, Szarlotę w „Wiśniowym sadzie” Antoniego Czechowa w reż. Jana Tomaszewicza, Cleę w „Komedii w ciemno” Peter’a Shaffer’a w reż. Jarosława Bielskiego, stworzyła również kreację w „Jaskółeczce” Tadeusza Słobodzianka w reż. Karola Wróblewskiego.
Beata Kawka
Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Aleksandra Zewlerowicza w Warszawie.
W teatrze zadebiutowała w spektaklu "Fredraszki" wystawianym w Teatrze PWST na podstawie twórczości A.Fredry, w reżsyeri Jana Englerta.
W latach 1993-1998 była aktorką Teatru Nowego w Warszawie.
Była również związana z warszawskim Teatrem Dramatycznym , Operą Bałtycką czy Teatrem im.J.Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim.
Wystąpiła w spektaklach teatralnych reżyserów takich jak Tadeusz Słobodzianek ,Zbigniew Zapasiewicz, Adam Hanuszkiewicz czy Mariusz Benoit.
Na ekranie zadebiutowała w serialu "Panny i Wdowy" w 1991 roku.Poźniej mogliśmy ją oglądać m.in w "Na dobre i na złe", "Samo życie", "Barwy Szczęścia" czy "Pierwsza Miłość".
W 2007 roku na MIędzynarodowym Festiwalu Filmowym w Madrycie została laureatką nagrody dla najlepszej aktorki za film "Jasne błękitne okna" w reż.B.Lindy.
Jacek Kopczyński
Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi.
W Teatrze zadebiutował w 1992 roku w spektaklu "Karmaniola" Joanna Kulmowej w reż. Marka Sikory na scenie Teatru Powszechnego w Łodzi, gdzie grał w latach 1992-1994. W latach 1994-1999 występował na deskach warszawskiego Teatru Dramatycznego.
Zajmuje się przede wszystkim pracą głosem, gdzie uważany jest za jednego z lepszych modulatorów . Jego głos mozemy usłyszeć w m.in "Herkulesie" , "Piotrusiu Panie", "Scooby Doo","Misiu Jogim", "Spongebob Kanciastoporty" czy "Asterix na Olimpiadzie".
W telewizji wystąpił m.in w serialach "M jak Miłość" , "Prawo Agaty", "Brzydula","Ojciec Mateusz","Komisarz Alex" czy "Daleko od Noszy".
Katarzyna Krzanowska
Absolwentka Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie. Aktualnie jest aktorką Narodowego Teatru Starego w Krakowie. Wcześniej związana z Teatrem im.Słowackiego w Krakowie i Nowym w Łodzi. Na scenie Teatru Starego zadebiutowała w 2008 roku, główną rolą w spektaklu "Klątwa" Wyspiańskiego w reż. Barbary Wysockiej, za którą została nagrodzona na Opolskich Konfrontacjach Teatralnych oraz Przeglądzie Kontrapunkt
Obecnie możemy ją podziwiać w sztukach takich jak "Wesele" J.Klaty , "Pijacy" B.Wysockiej czy "Masara" w reż. S.Mosiejewa.
Wystąpiła rownież m.in w serialu "Szóstka" oraz filmie "Kler".
Damian Kulec
Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej i Telewizyjnej w Łodzi. Obecnie doktorant na wydziale aktorskim tejże uczelni.
Aktor Teatru Powszechnego w Łodzi. Na tej scenie zagrał między innymi w spektaklach: „Wszystko w rodzinie” G. Castellanosa, „Żona potrzebna od zaraz” J. Przebinowskiego. W Teatrze Nowym w spektaklu „Hotel Savoy” M. Zadary. W tym roku będzie go można obejrzeć w spektaklu „Berek 2” Ewy Kasprzyk.
Agnieszka Matysiak
Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. W 1991 roku zadebiutowała na scenie Operetki Wrocławskiej w musicalu Skrzypek na dachu autorstwa Jerry’ego Bocka wcielając się rolę Cejtł.
Współpracowała z kabaretem „Elita” i Studiem 202[2]. Znakomity reżyser polskich wersji językowych filmów takich jak: 5 części „Harrego Pottera” czy dwie części filmu „fanstastyczne zwierzęta i jak je znaleźć.”
Filip Milczarski
Absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie. Współpracował z Teatrem Miejskim w Lesznie, w którym zrobił 5 premier m.in. „Wiśniowy Sad” czy „Jaskółeczka”. Dodatkowo brał udział w projekcie Teatroteka WFDiF grając w spektaklu „Zabawy w dom” w reż. Tomasza Jurkiewicza. Można go zobaczyć w serialu „Korona Królów”. Zagrał w filmie „Najlepszy” w reż Łukasza Palkowskiego.
Scenarzysta. Na podstawie własnego tekstu zrealizował spektakl „ Happy End”. Jego dwa scenariusze zostały zrealizowane w ramach festiwalu filmowego 48HFP.
Daniel Mosior
Absolwent Wyższej Szkoły Teatralnej im.Ludwika Solskiego w Krakowie filia we Wroclawiu, oraz Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Rzeszowie w klasie perkusji i fortepianu.
Zadebiutowal na scenie Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie w wieku 8 lat w spektaklu "Mały książe" Antoine de Saint-Exupery w reż. Cezary Domagała w tytułowej roli.
Obecnie związany z Teatem Powszechnym im.Jana Kochanowskiego w Radomiu, gdzie możemy go oglądać w spektaklach takich jak "Skrzypek na dachu", "Makbet" oraz "Amadeusz".
Wcześniej aktor Teatru Miejskiego w Lesznie, gdzie wystąpił w m.in "Jaskółeczce" T.Słobodzianka w reż.Karola Wróblewskigo, spektaklu "Wiśniowy Sad" A.Czechowa w reż. Jana Tomaszewicza czy "Królowa Śniegu" A.Borowika w reż .Dariusza Banka. Na szklanym ekranie możemy obecnie go zobaczyć m.in w serialu "Korona Królów".
Anna Mrozowska
Absolwentka Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
We wcześniejszych latach związana z Teatrem im. J. Kochanowskiego w Radomiu oraz Teatrem Miejskim w Lesznie. Obecnie aktorka niezależna. Można ją oglądać na deskach Teatru Komedia w Warszawie. Występowała w produkcjach telewizyjnych takich jak M jak Miłość, Komisarz Alex, Ojciec Mateusz, Lekarze na Start, Belfer 2, Miasto Skarbów. Na stałe związana z serialem Barwy Szczęścia. W ostatnim czasie grała w filmach “Supernova” oraz “Ja teraz kłamię”. Jako lektorkę można usłyszeć ją na platformie storytel.pl.
Monika Obara
Absolwentka PWSFTv i t w Łodzi. Debiutowała w Teatrze Polskim w Bydgoszczy tytułową rolą w spektaklu Zbigniewa Brzozy Merylin Mongoł (2004). Od 1995 roku jest związana z amatorskim Teatrem Panopticum w Lublinie. Od 2006 jest aktorką Teatru Studio. Za jedną ze swoich pierwszych ról w tym teatrze - Klarysę w Słudze dwóch panów w reżyserii Rimasa Tuminasa otrzymała nagrodę Feliksa Warszawskiego. Stworzyła wiele charyzmatycznych postaci, m.in. Izabellę Linton w " Wichrowych Wzgórzach" Kuby kowalskiego), Żulerię von Mocz w Jak zostałam wiedźmą Agnieszki Glińskiej (2014) czy Panią Fox w Szkarłatnym płatku i białym Kuby Kowalskiego. Wystąpiła w filmie Andrzej Barańskiego " Parę osób, mały czas" w roli Anny Sobolewskiej, W "Mojej krwi " Marcina Wrony czy " Odzie do radości" w części Maćka Migasa. Zagrała również w kilku serialach telewizyjnych, m.in. w Usta usta, Uwikłanych i Prokuratorze.
Daria Widawska
Absolwentka Warszawskiej Akademii Teatralnej z 2000 roku.
Będąc dzieckiem, należała do Zespołu Pieśni i Tańca „Fregata” w Gdyni. Uczęszczała również do szkoły muzycznej.
Zadebiutowała w spektaklu Teatru Telewizji "Cesarska miłość" w reżyserii Leszka Wosiewicza .Rok później, otrzymała angaż do serialu "Tygrysy Europy". Następnie, pojawiła się m.in. w serialach "Twarze i maski", "M jak miłość", "Na Wspólnej", "Tygrysy Europy 2", "Na dobre i na złe" czy "Klinika samotnych serc".
Była związana z warszawskimi teatrami Na Woli,Teatrem Rozmaitości i Scena Prezentacje.
Rozpoznawalność przyniosły jej role w serialach telewizji TVN: "Magda M","39 i pół" oraz "Prawo Agaty".
Michał Wolny
Absolwent Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie, Filia we Wrocławiu. Aktor Teatru Miejskiego w Gliwicach. Pisze i śpiewa autorskie piosenki. Były stypendysta Prezydenta Miasta Wrocławia, a także Programu „Młode Talenty”. Wyróżniony w konkursie dramatopisarskim „Debiut u Dormana”, laureat Nagrody Specjalnej na VII Turystycznym Przeglądzie Piosenki Studenckiej Danielka oraz Grand Prix 25 Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej dla spektaklu "Najmrodzki, czyli dawno temu w Gliwicach".
Karol Wróblewski
Absolwent Wydziału Aktorskiego PWSFTviT w Łodzi z 1999 roku. Przez wiele lat związany był z Teatrem Studio w Warszawie, w którym zagrał w takich spektaklach jak: "Bal pod Orłem" w reż. Zbigniewa Brzozy, „Prze(d)stawienie” Sir Kay (Tankred Dorst i Ursula Ehler, reż. Agata Duda-Gracz), "Bitwa pod Grunwaldem" Synalek (Tadeusz Borowski, reż. Marek Fiedor), „Nienasycenie” Abnol (Stanisław Ignacy Witkiewicz, reż. Tomasz Hynek) „Oczarowanie” Ludwik (Hermann Broch, reż. Marek Fiedor).
Obecnie można go zobaczyć na deskach Teatru Polonia w Warszawie w spektaklu "Metoda" Jordiego Galcerana w reżyserii Piotra Łazarkiewicza oraz w Teatrze Dramatycznym scenie Na Woli w spektaklu"Nasza klasa" Tadeusza Słobodzianka, w reżyserii Ondreia Spisaka, w roli Zygmunta, za którą został wyróżniony nagrodą na 51-ych Kaliskich Spotkaniach Teatralnych, tzw. Festiwal Sztuki Aktorskiej, oraz Sopot (Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry") Wyróżnienie pozaregulaminowe dla zespołu aktorskiego spektaklu.
Wystąpił również w serialach takich jak "Misja Afganistan", "Belfer 2", "Na dobre i na złe", "Ojciec Mateusz" czy "Komisarz Alex".
Reżyserzy
Antoniusz Dietzius
Aktor, wokalista i reżyser. Od 2009 roku kierownik artystyczny Śródmiejskiego Teatru Muzycznego w Warszawie.
Nagrodzony tytułem "Nieprzeciętny 2004" w ogólnopolskim plebiscycie Polskiego Radia oraz tytułem "Genialny Lokalny Globalny" w Rankingu im. Danuty Szaflarskiej. Studiował śpiew klasyczny na wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku. Współpracował aktorsko z Teatrem Wybrzeże w Gdańsku przy prapremierze spektaklu "Zmierzch Bogów" w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego wg scenariusza filmu Viscontiego. Jest reżyserem licznych spektakli musicalowych: "Jesus Christ Superstar", "Grease", "Miss Saigon School Edition", "Skrzypek na dachu", "Footloose", "Spamalot czyli Monty Python i Święty Graal". Współpracował z Teatrem Miejskim w Lesznie reżyserując spektakle "Abonament na szczęście" oraz "Tajemnicę Tomka Sawyera". Na scenie stołecznego Teatru Palladium wyreżyserował spektakl muzyczny "Męskie D'ramy czyli między testosteronem a reumatyzmem".
Michael Gieleta
Jest absolwentem Uniwersytetu w Oxfordzie. Kształcił się w Royal Shakespeare Company, Covent Garden, Glyndebourne i londyńskim National Theatre. Pracował jako asystent Franca Zeffirellego na West Endzie. Był wykładowcą w między innymi Królewskiej Akademii Teatralnej w Londynie oraz na Yale University.
Wyreżyserował między innymi takie spektakle jak: “Lingua Franca” (Brits off Broadway, Nowy Jork), “Fragile!” oraz “Le Mariage” (Arcola Theatre, Londyn), “Amadeus” (Maltz Jupiter,Floryda), “Bitter Sweet” (Bard Summerscape, Nowy Jork), “Hortensia and the Museum of Dreams” (Finborough Theatre, Londyn), “Wieczor Trzech Króli” (Festiviteten Haugesund, Norwegia) oraz włoską premierę “Naszej Klasy” Tadeusza Słobodzianka (Roma Teatro Festival).
Spektakle operowe: prapremiera “The Prince of Players” Carlisle
Floyd (Houston Grand Opera, USA), “Hubicka, Maria” oraz “Koanga” (Wexford Opera Festival, Irlandia), “Manon” (Cape Town Opera, RPA), “Schauspieldirektor” oraz “Le Rossignol” (Santa Fe Opera), “La Bohème” (Yale Opera, USA) oraz “Der Zauberflüte” (Chicago Opera Theater, USA).
Karol Wróblewski
Absolwent Wydziału Aktorskiego PWSFTviT w Łodzi z 1999 roku. Przez wiele lat związany był z Teatrem Studio w Warszawie, w którym zagrał w takich spektaklach jak: "Bal pod Orłem" w reż. Zbigniewa Brzozy, „Prze(d)stawienie” Sir Kay (Tankred Dorst i Ursula Ehler, reż. Agata Duda-Gracz), "Bitwa pod Grunwaldem" Synalek (Tadeusz Borowski, reż. Marek Fiedor), „Nienasycenie” Abnol (Stanisław Ignacy Witkiewicz, reż. Tomasz Hynek) „Oczarowanie” Ludwik (Hermann Broch, reż. Marek Fiedor).
Obecnie można go zobaczyć na deskach Teatru Polonia w Warszawie w spektaklu "Metoda" Jordiego Galcerana w reżyserii Piotra Łazarkiewicza oraz w Teatrze Dramatycznym scenie Na Woli w spektaklu"Nasza klasa" Tadeusza Słobodzianka, w reżyserii Ondreia Spisaka, w roli Zygmunta, za którą został wyróżniony nagrodą na 51-ych Kaliskich Spotkaniach Teatralnych, tzw. Festiwal Sztuki Aktorskiej, oraz Sopot (Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry") Wyróżnienie pozaregulaminowe dla zespołu aktorskiego spektaklu.
Wystąpił również w serialach takich jak "Misja Afganistan", "Belfer 2", "Na dobre i na złe", "Ojciec Mateusz" czy "Komisarz Alex".
Reżyseria światła
Ewa Garniec
Projektant sztuki użytkowej, oświetlenia i przestrzeni teatralnej. Prowadzi zajęcia z oświetlenia scenicznego w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Od 2005 współtworzy Grupę Artystyczną KONCENTRAT
Współpracowała z Anną Augstynowicz, Michałem Zadarą, Nigellem Charnockiem, Pawłem Szkotakiem, Grzegorzem Jarzyną, Julyenem Hamiltonem, Pawłem Kamzą, Nicolle Seiler, Jarosławem Tumidajskim, Marc Heinzem, Danielem Lepkoffem, Benno Voorhamem, Andrew de Lotbiniere Harwoodem, Makiko Ito, Katie Duck, Maciejem Wojtyszką, Danielem AlmgrenRecenem, Wojciechem Urbańskim, Tomaszem Cyzem, Jarosławem Bielskim, Rebeccą Lazier.
Choreografia
Alisa Makarenko
Absolwentka Psychologii na Chersońskim Uniwersytecie Państwowym na Ukrainie oraz Choreografii i Teorii Tańca na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.
Choreografka i autorka ruchu scenicznego spektakli dla Teatru Nowego w Poznaniu, Wrocławskiego Teatru Współczesnego, Teatru WARSawy, Teatru Polskiego w Bydgoszczy, Teatru Miejskiego w Lesznie, Teatru Powszechnego w Łodzi, Teatru Animacji, Teatru Miejskiego w Gliwicach, Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach i Warszawskiej Opery Kameralnej.
Nagrodzona w 2012 za znaczący wkład w sztukę choreograficzną Ukrainy i za wysoki poziom edukacji w zakresie tańca. W 2014 otrzymała nagrodą Artystyczną Ewy Wycichowskiej.