top of page
img_e__2a1a1d.png

Jaskółeczka

Premiera: Luty 2021 Scena Relax

Reżyseria: Karol Jerzy Wróblewski

Autor: Tadeusz Słobodzianek

Prosta historia, miłości Kota do Jaskółeczki. Dwa odległe od siebie światy, Kot-drapieżnik i Jaskółeczka - jego potencjalna ofiara, których połączyła miłość. Dwie wersje tej samej historii. Opowiadane z jakże różnych perspektyw. Pierwsza to opowieść Ojca, pragnącego uchronić córkę Jutrzenkę przed miłością, tą pierwszą, szaloną-cudowną, ale jego zdaniem niestabilną i kapryśną. Druga to opowieść w obronie miłości, ze wszystkimi jej kolorami, reprezentowaną przez Wiatr, który pragnie w imię uczucia zaopiekować się swoją ukochaną. Walka o miłość burzy skostniały porządek świata i stawia pytania: czy świat bez miłości może istnieć i czy miłość może zmienić świat?


Akcja rozgrywa się gdzieś w ogrodzie, przy drzewie, w obecności Papugi, Sowy, Słowika, Gołębia, Krowy i Węża. A może, gdzieś w kamienicy, między zwykłymi sąsiadami, z ich przywarami, uprzedzeniami, pragnieniami i zawodami. Spektakl uczy tolerancji, empatii, wrażliwości na drugiego, innego, często obcego. Ukazuje jak wielką moc ma miłość, która łączy ludzi bez względu na wiek, rasę, pochodzenie, czy status społeczny.


Prosta historia, o nieprostych sprawach, dla dzieci i młodzieży, od 7 do 107 lat, brawurowo zagrana przez wspaniałych aktorów.

Spektakl obecnie można zobaczyć w repertuarze Sceny Relax w Warszawie.

Reżyseria i scenografia: Karol Jerzy Wróblewski
Kostiumy: Monika Palikot
Światło: Ewa Garniec
Projekcje: Ewa Łuczak/Katarzyna Irmina Stępniak
Choreografia: Alisa Makarenko
Rekwizyty: Mikołaj Sikorski

OBSADA:
Jutrzenka/Jaskółeczka – Zuzanna Bernat
Czas/Ojciec – Mariusz Saniternik
Wiatr/Kot – Daniel Mosior
Matka – Agnieszka Matysiak
Wąż/Gołębica – Katarzyna Głogowska
Gołąb – Karol Nowiński
Słowik – Adrian Rux
Papuga – Filip Milczarski
Sowa – Julia Szewczyk
Krowa – Joanna Żóraw

Jaskółeczka: News & Updates
bottom of page